بررسی باتری در ۱۰٫۳

از زمانی که نسخه ۱۰٫۳ منتشر شده است ، تعدادی از دوستان از مصرف باتری راضی بودند و بیان کردند مشکلات قبل خیلی کمتر شده است و گروهی دیگر از دوستان وضعیت ۱۰٫۲ را حتی ترجیح میدهند به وضعیت کنونی !!

در ۱۰٫۳ یک ویژگی به بلک بری اضافه شده است به نام بهینه سازی باتری یا همان Battery Saving . حال وظیفه این بهینه ساز باتری دقیقا چی هست و اصلا مفید و کارآمد هست یا خیر ؟

زمانی که شما وارد بخش Battery Saving می شوید به ترتیب با گزینه های زیر روبرو می شوید :

Battery Saving Mode : شما در این بخش می توانید انتخاب کنید کلا این ویژگی در گوشی شما فعال باشد یا خیر

Turn Battery Saving Mode Automatically : با فعال کردن این گزینه و تعیین درصد باتری در زیر آن (بفرض بر روی ۴۰%) گوشی شما رمانی که به ۴۰% میرسد بصورت خودکار اقدام به بهینه سازی مصرف باتری خواهد نمود که در ادامه بیشتر آشنا خواهید شد .

سه گزینه بعد یعنی Screen brightness is lowered  و Screen does not turn on for notifications  و Screen Timeout is reduced to 30 seconds که هیچ گزینه و تنطیماتی ندارند و بصورت پیشفرض فعال هستند .

  • Screen brightness is lowered : نور صفحه نمایش شما را کم می کند
  • Screen does not turn on for notifications : زمانی که ناتفیکیشن یا همان اعلان ارسال می شود صفحه نمایش روشن نمی شود
  • Screen Timeout is reduced to 30 seconds : اگر زمان خاموش شدن صفحه نمایش را بر روی ۱ دقیقه یا بیشتر تنظیم کرده اید در این حالت در ۳۰ ثانیه صفحه نمایش خاموش خواهد شد .

Limit Maximum SPU Performance  : با فعال کردن این گزینه CPU شما کمتر کار خواهد کرد و از اجرای برنامه های غیر ضروری در پس زمینه جلوگیری می کند.

Turn off Advanced Interactions : یکی از امکانات جدید که در ۱۰٫۳ به گوشی اضافه شده است حسگرهای حرکتی هستند که در صورت برداشتن گوشی از روی میز گوشی روشن خواهد شد و با فعال کردن این گزینه این امکانات غیر فعال می شوند .

Turn off Data Services : با فعال کردن این گزینه اینترنت خط شما غیر فعال می شود .

Turn off Location services : مکان یاب گوشی را غیر فعال خواهد کرد که نسبتا تاثیر بسزایی نیز دارد .

بررسی باتری در 10.3
بررسی باتری در ۱۰٫۳

اکنون مطابق با تصویر بالا همانطور که مشاهده می کنید ما تمام گزینه ها بجز غیر فعال کردن اینترنت خط را فعال کرده ایم . در ادامه شما شاهد روند مصرف باتری یک دستگاه Z10 هستید که :

  • ساعت ۸ صبح از شارژ در آمده است .
  • برنامه های : BBM  و Viber 10  و Whatsapp و Inst10 و Browser و twitter  و Facebook و جار و Foursquare و بانک پاسارگاد فعال بودند و کم و بیش استفاده شدند همگی
  • تماس تلفنی و اراسل و دریافت پیامک هم خب بوده
  • ***شکن هم استفاده شده اما نه بصورت مداوم و همیشگی

 

اکنون همانطور که مشاهده می کنید از آخرین بار که دستگاه داخل شارژ بوده و تمام این برنامه ها فعال بودند و تماس و پیامک هم برقرار بوده است ۶ ساعت گذشته است .

آیا این روند به نظر شما نسبت به قیمت و سخت افزار گوشی Z10 خوب است یا بد ؟

گوشی Z10 نباید با گوشی آیفون ۵S و یا سامسونگ S5 و یا سونی Z3 مقایسه کنیم 😉

امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و سپاس از زمانی که صرف کرده اید .

 

2 دیدگاه برای بررسی باتری در ۱۰٫۳ ثبت شده است

  1. به نطر من که خوب شده وضعیت درصد باتری هم دقیق تر شده قبلا از ۱۰۰ صاف میومد روی ۹۷ اما الان همه ی اعداد بینشئ نشون میده و اینکه بهتر بود تو قسمت کاهش نور در زمان پاور سیوینگ یه تنظیم براش میذاشتن!

  2. سلام. از وقتی که گوشیمو آپدیت کردم،وقتی شارژش تموم میشه و خاموش میشه،دیگه با شارژ خودش شارژ نمیشه. باید شارژش به بالای ۱۰% برسه تا بشه با شارژرش شارژ کرد. جریان چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید