آموزش آپدیت رسمی ۱۰٫۳

با توجه به نزدیک شدن به انتشار OS10.3 رسمی از سوی بلک بری برای تمام محصولات بلک بری ۱۰ خود و در خواست های زیاد شما دوستان و همراهان عزیز لازم دیدیم یک آموزش جامع نحوه بروزرسانی آپدیت های رسمی را منتشر کنیم .

آپدیت های رسمی عموما به دو روش قابل دریافت هستند که در این پست ما هر دو روش را آموزش خواهیم داد ، ولی روش سومی هم هست که ممکن است که همان Autoloader می باشد که برای این روش باید منتظر ارائه نسخه Autoloader آن باشیم :

در تمام روش های بروزرسانی OS بلک بری خود باید حتما بلک بری آی دی داشته باشید


آپدیت بلک بری ۱۰ به نسخه جدید توسط خود گوشی :

این روش پیشنهاد نمی شود ، چون سرعت دریافت در گوشی پایین تر است و در صورت یک ثانیه قطع شدن اینترنت باید از ابتدا دریافت کنید ولی ما آموزش آن را در اختیار شما قرار خواهیم داد :

ابتدا توسط برنامه بلک بری لینک یک بکآپ کامل از گوشی خود بگیرید ، این بک آپ شامل تمام اطلاعات شما از قبیل موزیک ، عکس ، ویدئو ، برنامه های نصب شده و اطلاعات داخل آن ، کانتکت ها و …. است پس نگران چیزی نباشید .

قبل از هر چیز سیم کارت خود را غیر فعال کنید

سپس **شکن خود را فعال کنید و یا توسط پروکسی هایی که موجود است از پروکسی استفاده کنید ( ***شکن یا پروکسی ترجیحا آی پی آمریکا باشد، اگر پروکسی استفاده می کنید باز ترجیحا پورت ۷۸۰۸ باشد)

به مسیر Setting > Software Updates  بروید

دکمه Check for Updates را بزنید

اگر برای گوشی شما OS فعال شده باشد اقدام به بروزرسانی گوشی خواهد کرد

اگر پیام داد OS شما آخرین نسخه است یا **شکنی که از آن استفاده کرده اید مشکل دارد  و یا هنوز برای گوشی شما فعال نشده است و باید هر چند وقت یکبار ( ۱ساعت ) تست کنید .


آپدیت بلک بری ۱۰ به نسخه جدید توسط کامپیوتر :

در این روش سرعت بروزرسانی بیشتر است و احتمال قطع شدن در حین انجام کار نیز بسیار کمتر است و اگر سرعتی بالای ۱ مگ داشته باشید حتی در کمتر از ۳۰ دقیقه هم می توانید گوشی خود را بروزرسانی کنید .

ابتدا توسط برنامه بلک بری لینک یک بکآپ کامل از گوشی خود بگیرید ، این بک آپ شامل تمام اطلاعات شما از قبیل موزیک ، عکس ، ویدئو ، برنامه های نصب شده و اطلاعات داخل آن ، کانتکت ها و …. است پس نگران چیزی نباشید .

قبل از هر چیز سیم کارت خود را غیر فعال کنید

در کامپیوتر هم باید از **شکن استفاده کنید که ترجیحا پیشنهاد میکنیم از کریو استفاده کنید و از سرورهای آمریکا

سعی کنید آخرین ورژن بلک بری لینک را دریافت کنید و نصب کنید و یا اگر نصب هست چک کنید آخرین ورژن باشد

گوشی خود را به کامپیوتر متصل کنید و برنامه بلک بری لینک را اجرا کنید

آپدیت OS بلک بری
آپدیت OS بلک بری

در ستون سمت چپ گزینه Software Updates  را انتخاب کنید

آپدیت OS بلک بری
آپدیت OS بلک بری

گزینه Check for Updates را انتخاب کنید

تمام 🙂


چند نکته و سئوالاتی که حتما خواهید پرسید :

با توجه به اینکه معلوم نیست حجم فایل برای هر مدل چقدر است ممکن است از ۴۰۰ مگابایت تا ۱ گیگ یا حتی بیشتر لازم به دانلود کردن باشد، پس تا تمام شدن دانلود شکیبا باشید.

تا تمام شدن و ریست شدن گوشی ترجیحا از گوشی خود استفاده نکنید  .

اگر با خود گوشی در حال بروزرسانی هستید بهتر است به شارژ باشد .

در صورتی که بعد از بروزرسانی اطلاعات شما حذف شد ( واقعا معلوم نیست روش بروزرسانی چگونه است ولی معمولا اطلاعات پابرجا خواهند بود و حذف نمی شوند) نگران نباشید توسط بک آپی که داشتید اطلاعات خود را ریستور کنید .

جهت اتصال به اینترنت اوپراتورها (GPRS ) هیچگونه تنظیماتی در OS 10.3 نیاز نیست

تنظیمات و ویژگی های نسخه جدید را سعی میکنیم در اولین ساعات عرضه آن بصورت ویدئو در اختیار شما قرار دهیم و از سئوالات در این مورد بپرهیزید.

در مورد نصب حضوری در تهران اطلاعیه جداگانه ای منتشر خواهد شد .

 

به دلیل اینکه حتما سئوالات و مشکلات فراوانی را طی روزهای اول شاهد خواهیم بود دیدگاه این پست مسدود شده است و می توانید سئوالات و درخواست های خود را تنها در پست ویژه پرسش و پاسخ ۱۰٫۳ مطرح کنید .

یک دیدگاه برای " آموزش آپدیت رسمی ۱۰٫۳ " ثبت شده است

نظرات بسته شده اند .